Školení TOO v Jánských koupelích

Začátkem května 2018 jsme se za naší jednotku zůčastnili školení financované Moravskoslezským krajem s názvem Technik ochrany obyvatelstva – TOO.

Předmětem školení byla teoretická výuka i praktický výcvik v oblasti zásad a opatření při nenadálých živelních i chemických událostech, kde je třeba uchránit život i majetek obyvatelstva. Kurz byl určen pro členy jednotek sborů dobrovolných hasičů obce v rozsahu 16 hodin. Kurz se konal v prostorách Ústřední hasičské školy v Jánských koupelích.

Témata
Činnost jednotky sboru dobrovolných hasičů obce při varování, evakuaci a nouzovém přežití obyvatelstva na území obce
Zásady chování obyvatelstva při mimořádných událostech
Činnost jednotky sboru dobrovolných hasičů obce před, při a po povodni
Stavba protipovodňových hrází z pytlů s pískem s využitím trenažéru
Ukázka provizorního zabezpečení konstrukcí staveb
Praktický nácvik provizorní dekontaminace osob a techniky s využitím běžných prostředků jednotek požární ochrany

Celkově se v daný termín zůčastnilo 16 hasičů, za náš sbor to byli Ladislav Segeťa, Radek Tomčák a Radim Hasal.

text a foto Ladislav Segeťa